browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Streszczenie „Hannah”, L. Brenden, tom 2 „Prześladowana”

Posted by on Marzec 1, 2014

Hannah z radością powraca do Rudningen, witana przez Barbo i przez służących: Mari i Simena. Niestety, pobyt w rodzinnej wsi jest pełen niepokoju, ze względu na lensmana, który często ją nachodzi, wzywa na przesłuchania i straszy. Pretekstem jest jej zmarłe niegdyś, nienarodzone dziecko i jego mogiła w lesie, a także śmierć męża.

W końcu dochodzi do wybuchu złości i lensman rani poważnie Hannah. Świadkami najścia są Simen, który staje w jej obronie, oraz Mari i pastor. Krwawiącej kobiecie z pomocą przychodzi Psiarz, człowiek obdarzony mocą hamowania upływu krwi, który zawsze pojawia się, gdy jest potrzebny.

W końcu Hannah i dziecku nic nie zagraża.

Lensman popełnia samobójstwo rzucając się do wodospadu.

W Sorholm Ole zostaje wciągnięty w krętactwa Alice i jej córki Sophie. Odkrywa również przekręty w księgach rachunkowych. Ostatecznie dziewczyna doprowadza do sytuacji, w której rój pszczół atakuje chłopca. Na szczęście jest jeszcze Tina, wierna pokojówka sprzyjająca prawowitym właścicielom posiadłości.

Ole i Flemming wracają do Norwegii.

Hannah zaczyna rodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *