browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Streszczenie „Córy życia”, May G. Lerum, tom 9 „Grzechy przeszłości”

Posted by on Grudzień 27, 2013

Justitian jest bardzo chory. Leży na plebanii pielęgnowany przez Nadianę. Kobieta zdaje sobie sprawę, że pastor nie darzy syna zbytnią miłością i sama zaczyna pogardzać Revelinem.  Wykorzystuje swój kobiecy spryt i namawia go aby przepisał majątek synowi. Revelin zgadza się. Sądzi przecież, że synowa jest baronówną.

Marja Oppdal próbuje zabrać Antona z domu dla obłąkanych. Niestety, nie zostaje nawet wpuszczona do środka. Lensman, który sprawuje nadzór nad majątkiem pułkownika i chce go zagarnąć dla siebie, posądza ją o złe zamiary, wręcz o chęć zabicia Antona dla spadku.

Marja jednak nie ustępuje. Pod osłoną nocy wraz z mężem Karlem wydostaje Antona ledwo żywego z domu dla obłąkanych i umieszcza u siebie. Pielęgnuje go. Mężczyzna jest bardzo słaby. Niestety, zioła i zaklęcia nie przynoszą skutku. Dopiero dłonie małej Amelii uzdrawiają starego. Anton wraca do równowagi psychicznej. Akceptuje nawet upośledzonego syna Beniamina.

Przed kościołem dochodzi do rękoczynów pomiędzy Marją a Nadjaną. Obie kobiety to warte siebie przeciwniczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *