browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Streszczenie „Siła amuletu” E. Rafaelsen, tom 2 „Dwie kobiety”

Posted by on Październik 31, 2013

Po śmierci męża Michaiła i synka Aleksandra, Joanna wraz ze szwagierką Tanią próbują dalej iść w kierunku fińskiej granicy. Są zmarznięte i przemoczone. Poród Julianny zbliża się coraz bardziej i wkrótce, w niewielkim namiocie na świat przychodzi Katarzyna.

Julianna zawiesza jej na szyi łańcuszek z sygnetem Michaiła, natomiast Tani daje otrzymany od męża amulet.
Pewnego dnia, w czasie śnieżycy obie tracą orientację i oddalają się od namiotu. Dziecko zostaje samo.

Życie obu kobiet ratuje przejeżdżający Fin Janis, który znajduje je zasypane śniegiem. Zabiera je do swojego domu, gdzie pod opieką jego żonyYlvy wracają do zdrowia. Niestety, Katarzyny nie udaje się odnaleźć.

Julianna i Tania przez wiele tygodni pozostają w gościnie u Finów, pomagając im w gospodarstwie. Nabierają sił i planują dalszą podróż. Julianna wdaje się w niefortunny romans z Janisem. Gdy Ylva dowiaduje się o wszystkim – ruszają w kierunku Szwecji.

W czasie drogi przez morze przeżywają sztorm i tracą część dobytku. Podróż staje się coraz trudniejsza. Uważane za włóczęgów i żebraków muszą w końcu kraść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *