browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

„Raija ze śnieżnej krainy” tom VIII streszczenie

Posted by on Listopad 6, 2014

Tom 8 „Czarownica”


Raija spędziła ciężką zimę razem z dziećmi w lepiance. Na szczęście w zdrowiu dotrwali wiosny, kiedy to w pobliżu ich miejsca zamieszkania przechodziła grupa Finów zmierzająca ku wybrzeżu.

Mężczyźni zatrzymali się u Raiji, a następnie zabrali ją razem z dziećmi ze sobą. W zamian za gotowanie i prace domowe zgodzili się dać im utrzymanie. Już od pierwszego dnia znajomości Aleksanteri uległ niezwykłemu wpływowi kobiety i dążył do coraz bliższych z nią kontaktów. Jednak uczucie, które ich połączyło było tylko ulotne. O wiele głębszez rozumienie i więzi wyrosły pomiędzy Raiją a drugim z mężczyzn – Petrim.

Niestety, wskutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, Raija została oskarżona o czary i zamknięta w twierdzy. Okrutne tortury i przypalanie żelazem nie złamały jej, ale doprowadziły do krańca wyczerpania. Niezykła więź łącząca ją z Mikkalem zaalarmowała ukochanego i Lapończyk razem z Reijo przybyli jej z pomocą.

Czterej zakochani w niej mężczyźni, wspólnymi siłami zdołali uratować jej życie podczas próby wody. Niestety, Raija była poszukiowana i musiała rozdzielić się z dziećmi. W dalszą drogę ruszyła z Mikkalem. Elise, Maja, Knut i Ida zostali natomiast z Reijo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *