browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

„Raija ze śnieżnej krainy” tom IV streszczenie

Posted by on Listopad 6, 2014

Tom 4 „Oblubienica wójta”.


Raija jest żoną Hermanssona, który wkrótce zostaje nowym wójtem.

Mimo dostatku i wygodnego życia czuje się jednak bardzo nieszczęśliwa i szczerze nienawidzi męża. Tajemnica zamordowanej dziewczyny nadal żyje w jej sercu. Pewnego dnia, podczas urządzonego przez męża przyjęcia, Raija spotyka znanego dotąd tylko z wizji oprawcę.

Rozmowa z dziewczyną niepokoi Szweda, choć próbuje on wszystko wytłumaczyć w logiczny sposób. Zazdrosny do szleństwa mąż, który widzi rozmawiającą z nieznajomym dziewczynę, bije ją okrutnie. Podczas letargu kobiety, Szwed ginie z poderżniętym przez nieznaną rękę gardłem.

Służąca pomaga Raiji wydostać się z domu do bezpiecznego miejsca. Miejsca, które jest też schronieniem Karla. Raija nie ma pojęcia, że jej zaginiony mąż przeżył sztorm i stracił pamięć. W dodatku znalazł upragnione złoto. Teraz nic nie stoi im na przeszkodzie ku lepszemu życiu. Niestety, Karl jest poważnie chory na gruźlicę i w krótkim czasie umiera. Raija pozostaje z Reijo i dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *