browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

„Raija ze śnieżnej krainy” tom III streszczenie

Posted by on Listopad 6, 2014

Tom 3 „Tam gdzie tańczą huldry”


Raija wraz z Reijo i dziećmi wędruje na północ ku Ruiji.

Czas jest niesprzyjający, szaleje zamieć śnieżna, która odbiera im resztki sił. Na szlaku nie są sami. Towarzyszą im Tarja i Taavi. W najgorszym momencie wędrówki, gdy wydaje się, że nie dadzą już rady uczynić ani jednego kroku – trafiają do opuszczonej osady, w której mężczyźni decydują się spędzić zimę.

Raija czuje wielki niepokój, gdyż blisko osady znajduje się uroczysko, miejsce z którego płyną nieznane dla niej, niepokojące siły. Miejsce, gdzie jak mówią starzy ludzie, tańczą huldry. Dziwne odczucia Raiji przybierają coraz bardziej realne kształty. Zamordowana niegdyś dziewczyna i jej dziecko domagają się zemsty na swoim mordercy. Raija, chcąc nie chcąc musi podjąć się tego zadania.

Tymczasem w pobliżu zabudowań grasuje rosomak. Ginie zaatakowany przez niego Taavi. Okazuje się wówczas, że nie był on mężem Tarji, za którego się podawał, a jej bratem.

Niepokojące wydarzenia zdają się nie mieć końca. W poszukiwaniu rzekomego zbiega do osady trafia Edvard Hermansson, człowiek wójta. Brutalnie traktuje kobiety i aresztuje Reijo. Aby pomóc przyjacielowi i wydostać go z aresztu Raija udaje się do Hermanssona i zgadza się zostać jego żoną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *