browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

„Przeklęty skarb” Margit Sandemo

Posted by on Marzec 24, 2013

Ostatnio w jeden wieczór przeczytałam „Przeklęty skarb” Margit Sandemo. To dość ciekawa i lekka w czytaniu pozycja. Wspaniała lektura dla osób lubiących dreszczyk emocji.

Czworo młodych ludzi pod przewodnictwem Emila wykopuje z kopca, w którym była pochowana czarownica skarb – starodawny, warty fortunę naszyjnik. Nie wiedzą jednak, że wiedźma rzuciła na niego klątwę. Już samo posiadanie naszyjnika przynosi niepokój i przerażające sny. Ten, natomiast, kto odważy się zajrzeć do torby lub weźmie naszyjnik do ręki – umiera w męczarniach.

Dochodzący do zdrowia po odniesionych ranach kapitan Alvar spotyka wycieńczonego Brora. Chłopak prosi go o pomoc dla siostry. Wręcza mu także torbę ze skarbem, aby odniósł go na miejsce. Kapitan rusza w drogę. Niejasne początkowo informacje i strzępki zdań majaczącego Brora, powoli układają się w całość. Rzeczywistość jest jednak mocno niepokojąca. Matylda jest w niebezpieczeństwie, jej młodsze rodzeństwo błąka się po świecie, a zawistna macocha z nieprzewidywalnym Emilem za wszelką cenę chcą zawładnąć skarbem.

Jak zawsze w twórczości Margit Sandemo, w akcję wpleciony jest subtelny wątek miłosny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *