browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

P. Jordan „Lilia wśród cierni”

Posted by on Lipiec 29, 2016

Hope wychowywana była w szkole z internatem prowadzonym przez zakonnice. Wyrosła na spokojną, wypełnioną ideałami, skromną dziewczynę – przyszłą żonę i matkę.  Aleksiej, bogaty hrabia de Servivace, żywi głęboką nienawiść do ojca Hope, który uwiódł i porzucił jego siostrę Tanię. Tania, zrozpaczona popełniła samobójstwo. Teraz Aleksiej dyszy żądzą zemsty, a do jej realizacji ma mu posłużyć Hope.

Używając podstępu i udając przyjaciela wydostaje ją ze szkoły zakonnic. Następnie w cyniczny i pozbawiony skrupułów sposób uwodzi, by jako swoją kochankę przedstawić jej ojcu. Ojciec jednak okazuje się być „tylko” ojczymem, a zemsta obraca się przeciwko Aleksiejowi. Nie może on zapomnieć o Hope, która zostawiła go bez słowa i zniknęła nie wiadomo gdzie, po odegraniu ostatniej sceny misternie przygotowanego scenariusza. Nie wie nawet, że dziewczyna jest w ciąży i że wkrótce urodzi się ich syn. Hope, natomiast, nie chce mieć nic wspólnego z Aleksiejem i choć go kocha, starannie unika jakiegokolwiek kontaktu.

Książka, w sumie przeciętna, choć zapada w pamięć. Ja sama przeczytałam ja dwukrotnie. Nie wiem, dlaczego. Widocznie ma w sobie to „coś”. Naładowana jest mnóstwem emocji. Obydwoje bohaterowie wręcz nimi kipią, targani niczym wiatrem na wszystkie strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *