browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Marshall Paula „Niebezpieczna misja”

Posted by on Grudzień 14, 2013

Książka „Niebezpieczna misja” to romans historyczny i , jak dla mnie, wielki hit.

Catherine to doskonała aktorka teatralna, która na skutek nieszczęśliwych okoliczności przemienia się w szpiega. By ratować brata zgadza się udawać żonę kupca Toma Trencharda i wyrusza razem z nim w misję.

Prostacki na pierwszy rzut oka Tom, nie jest jednak tak nieokrzesany jak by się wydawało. Podobnie zresztą jak jego służący, nierozgarnięty Geordie.

Wspólna podróż, niebezpieczeństwa i tajemnice powoli zbliżają do siebie bohaterów. Tom nie ukrywa, że Catherine bardzo go pociąga, ona jednak broni się wytrwale przed jego zapędami zapędami, posługując się jak mieczem swoim ciętym językiem.

Wartka akcja, wspaniałe dialogi i dobrze oddane postaci bohaterów to główne atuty „Niebezpiecznej misji”. To książka dłuższa niż zwykłe romanse, ciekawsza od innych i nie pozwalająca się od siebie oderwać.

Nie sposób nie polubić Catherine,  jej niezwykłego poczucia humoru i pogody ducha. Swoim sposobem życia i prostolinijnością potrafi ująć każdego, nawet tak broniącego się od uwikłania w uczucie człowieka jak Tom.

Polecam każdemu. Nie pożałujecie chwil spędzonych z tą książką w ręku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *