browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

M. Lennox „Ostry zakręt”

Posted by on Maj 24, 2017

Był taki okres w moim życiu, kiedy bardzo lubiłam czytać romanse z cyklu Medical. Upodobałam sobie zwłaszcza te autorstwa Marion Lennox. Pewnego lata wyszukiwałam i czytałam jeden po drugim wszystkie tytuły, jakie wpadły mi do ręki. Tym sposobem trafiłam na „Ostry zakręt”.

Książka niczym szczególnym się nie wyróżnia. Teraz, gdy upłynęło już sporo czasu od jej przeczytania, nie pamiętam już nawet zbyt wielu szczegółów, a tylko fabułę w zarysie. Bohaterka – doktor Lizzy Darling, jadąc samochodem zderza się z wybiegającym zza zakrętu mężczyzną. To doktor McKay. Udziela mu pierwszej pomocy, a następnie pozostaje w mieście, by na czas jego rekonwalescencji przejąć jego lekarskie obowiązki. Od spojrzenia do spojrzenia, od słowa do słowa, rodzi się pomiędzy nimi uczucie, które zanim wyjdzie na jaw i nastąpi happy end – łatwo nie ma.

Mimo tak oszczędnego opisu i niezbyt ciekawie zarysowanej fabuły, książka jest bardzo ciepła i przyjemna w odbiorze. Mimo schematyczności i przewidywalności tego, co się wydarzy – wspaniale nadaje się na niedzielne popołudnie. Trzeba tylko wpasować ją w potrzeby chwili, czyli sięgnąć wtedy, gdy najdzie nas ochota na coś lekkiego i przyjemnego, o tematyce z życia lekarzy. W innym przypadku może trochę rozczarować.

Takie jednak są Harlequiny – jedni je lubią bardziej, inni mniej, a są i tacy, co maja na nie alergię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *