browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

M. Lennox „Książę i Australijka”

Posted by on Styczeń 19, 2016

Trochę naiwna ale zgrabnie napisana opowiastka o bajkowej miłości z księciem nieistniejącego księstwa, które można „przykryć chusteczką do nosa” i panią dendrolog w rolach głównych. Taka jest właśnie książka „Książę i Australijka”.

Tammy, wcześnie zmuszona przez życie do samodzielności i licząca tylko na siebie, pracuje w parku narodowym w Australii, ratując drzewa. Niewiele potrzeba jej do szczęścia, wszystko co konieczne mieści się w plecaku. Pewnego dnia okazuje się jednak, że jest prawną opiekunką następcy tronu pewnego małego europejskiego księstewka. Pod jej drzewo, na którym pracuje zajeżdża limuzyna i wysiada z niej książę.

Jak to się stało? Tammy niczego nie rozumie. Okazuje się, że to jej siostra, z którą nie utrzymywała kontaktów poślubiła księcia, urodziła syna i razem z mężem zginęła w wypadku. Aby ratować księstwo chłopiec musi wrócić do kraju. Potrzebna jest na to jednak zgoda Tammy.

Choć książka jest przewidywalna i schematyczna, polecam ją do przeczytania. ma w sobie to coś, co pozwoli odetchnąć od codziennego życia i zwyczajnych problemów. Ma w sobie coś z bajki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *