browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

„Księżna Rose” Marion Lennox

Posted by on Grudzień 6, 2013

Książka Marion Lennox „Księżna Rose” to wspaniała, odprężająca lektura, w sam raz na jeden wieczór. Dlaczego na jeden? Bo wciąga tak bardzo, że nie można się od niej oderwać.

Fabuła nawiązuje do historii Kopciuszka. Penny-Rose, główna bohaterka, to dziewczyna biedna i wykonująca ciężką fizyczną pracę. Jest kamieniarką, układającą kamienne mury. Przy okazji matkuje młodszemu rodzeństwu, próbując zapewnić im godziwy byt po śmierci matki. Pewnego dnia o rękę jej prosi książę Alastair. Nie dlatego jednak, że się w niej zakochał, lecz z powodów biznesowych. Jeśli nie ożeni się z dziewczyną o nieposzlakowanej reputacji, nie odziedziczy tytułu i posiadłości. Jego obecna narzeczona nie spełnia koniecznego warunku, musi więc na rok odejść w cień.

Penny-Rose nie chce przystać na warunki księcia. Jednak sytuacja jej rodziny jest dramatyczna a propozycja finansowa kusząca. Co więcej, sam książę Alastair coraz bardziej się jej podoba. Zgadza się więc lecz dalej pozostaje sobą. Tą sama Penny-Rose, która układa mur wokół posiadłości. Zamierza jednak pozostać żoną księcia nie na jeden rok ale na całe życie.

„Księżna Rose” to tytuł po który warto sięgnąć i warto się zaczytać. Każdy kto rozpocznie śledzenie losów Penny-Rose polubi ją i zafascynuje się jej postacią.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *