browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

„Kłopoty lorda Marcusa” Meg Alexander

Posted by on Grudzień 12, 2013

Książka Meg Alexander to romans historyczny.

Alinor, po śmierci właściciela szkoły dla dziewcząt,  przywozi siedemnastoletnią Hester do jej prawnego opiekuna, lorda Rockeby’ego.

Lord Marcus wydaje się jednak być lekkoduchem uganiającym się  za kobietami. W dodatku wcale nie jest zachwycony faktem, że na głowę zwalają mu się Elinor i Hester. Z niechęcią zgadza się na ich pozostanie i zatrudnia Elinor do opieki nad dziewczyną.

Zaczyna się szukanie dla niej męża. Hester nie jest zbyt urodziwa, jednak zachwyca mądrością umysłu. Powoli zaczyna odnajdywać sie w nowym dla niej świecie. Zbliżeniu ulegają też ścieżki lorda Marcusa i Elinor. Nie jest jednak łatwo przebić się rodzącemu uczuciu. Elinor jest bowiem bardzo ostrożna i nieufna a Marcus nie całkiem dojrzały do poważnego związku.

Opowieść „Kłopoty lorda Marcusa” nie jest zbyt porywająca, jednak umili niejedno popołudnie. Jeśli nie ma nic innego pod ręką, warto po nią sięgnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *