browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

E. Rolls „Odważna decyzja”

Posted by on Kwiecień 30, 2017

Książka Elizabeth Rolls „Odważna decyzja”, wyróżnia się na tle innych pozycji wydanych przez Harlequin. Niebanalna fabuła, ciekawie nakreślone postaci i tło epoki. Opowieść wciąga od pierwszej strony. Czyta się ją przyjemnie, czasami ze wzruszeniem.

Akcja toczy się w czasach regencji.

Dorothea Winslow w młodości przeżyła dramat. Sprawa ta miała związek z jej narzeczonym i skończyłaby się wielkim skandalem, gdyby jej umiejętnie nie zatuszowano. Ale i tak rodzina odwróciła się od niej ze wzgardą, a ona sama żyła na uboczu, z dala od wielkiego świata. Tylko jej brat, Dave, nigdy w nią nie zwątpił i wspierał jak tylko mógł.

Po ośmiu latach odosobnienia Thea zostaje wezwana do Londynu. Ojciec chce, aby wyszła za mąż za osobę, którą dla niej wybrał. Mimo wielkiej niechęci Thea musi go posłuchać. Jedzie więc do Londynu. Jednak plotki o jej przeszłości zaczynają odżywać. Ktoś chce ją zastraszyć i przysyła jej anonimy. Na szczęście Thea może liczyć na swojego brata, a także na Richarda Blakehursta, przyjaciela z dzieciństwa, którego spotyka w mieście. Z dnia na dzień jest on pod coraz większym wrażeniem dziewczyny i stara się otoczyć ją opieką. Thea jednak nie chce dopuścić go do swojej tajemnicy i odrzuca jego oświadczyny.

„Odważna decyzja” to książka o trudnym życiu kobiet w czasach, kiedy były zależne od mężczyzn. Na drodze głównej bohaterki stają przeróżne, stworzone przez konwenanse przeszkody. Dziś trudno sobie wyobrazić, czym była towarzyska „kompromitacja” i ostracyzm. Jak niewiele było trzeba by „stracić twarz”. A droga do samodzielności i niezależności była kręta i usłana cierniami.

Polecam książkę wszystkim miłośniczkom epoki. Warto po nią sięgnąć, gdyż zapada w pamięć.

Tytuł oryginału: A Compromised Lady

Wydawnictwo: Harlequin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *