browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

D. Browning „Gedeon”

Posted by on Sierpień 1, 2016

Prudence i Pride, dziewczyna i chłopak, są bliźniakami. Po stracie rodziców, aby utrzymać siebie, babcię i czarnoskórą służącą Lillah, trudnią się napadaniem na pijanych rzezimieszków. Pewnego dnia stają na drodze Gedeona- kapitana statku wielorybniczego i… wpadają w pułapkę. Za karę Gedeon zabiera ich na statek i zatrudnia do przetapiania rybiego tłuszczu. Nie wie, że Prudence to kobieta, gdyż pojmał ją i jej brata, gdy byli przebrani, a oni nadal odgrywają swoje role i posługują się zmienionymi imionami.

Prudence całkiem dobrze radzi sobie z męskimi pracami. Potrafi też nieźle rzucać nożem, strzelać i grać w kości. Jako „mężczyzna” jest jednak cherlakiem i za nic nie może nabrać mięśni. Wkrótce Gedeon odkrywa prawdę…

Księżka Dixie Browning jest ciekawa i warta przeczytania. Zwłaszcza ze względu na postać Prudence -energicznej i żywiołowej dziewczyny. Choć jest w gorącej wodzie kąpana- wie, czego chce i dąży do tego ze wszystkich sił.

Tytuł oryginału: Gedeon’s Fall

Wydawnictwo: Harlequin Scarlet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *