browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Anne Stuart „Duma i honor”

Posted by on Lipiec 27, 2015

Czytelniczki, które gustują w książkach o damach i rycerzach, na pewno z zainteresowaniem przeczytają książkę „Duma i honor” autorstwa Anne Stuart”. Akcja tego  trzymającego w napięciu romansu rozgrywa się w średniowiecznej Anglii. Elizabeth, córka barona Osberta jest poniżana i krytykowana przez ojca. Wysoka i chuda dziewczyna, jako nie nadająca się do małżeństwa, zostaje przeznaczona do zakonu. W drodze do klasztoru świętej Anny towarzyszyć ma jej grupa rycerzy i mnichów, którzy stanowią świtę, a zarazem ochronę księcia Williama. Książę William, znany z rozpustnego stylu życia i niegodziwości, odbywa właśnie pokutną pielgrzymkę w tym samym kierunku.

Elizabeth nie wie, ze to co widzi nie jest takie jak się wydaje, a osoby z którymi rozmawia nie są tymi, za których się podają. W celach bezpieczeństwa książę podróżuje w przebraniu mnicha, a udaje go brat Peter. Między nim a Elizabeth nawiązuje się znajomość, która następnie przeradza się w fascynację. W dodatku obojgu grozi niebezpieczeństwo. Po zbrojnym napadzie na konwój księcia, Elizabeth i Peter muszą samotnie przedzierać się przez las.

Polecam jako lekturę do poduszki. Wspaniale pozwoli oderwać się od codziennych spraw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *