browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Anne Marie Duquette „Dinozella”

Posted by on Listopad 24, 2012

Tytuł oryginału: „The Dinosaur Lady”

Jak często powtarzam, niniejsze mini-recenzje pisane są w sposób subiektywny. Zapisuję moje wrażenia po przeczytaniu poszczególnych romansów. Albo mi się one podobają, albo nie.
A piszę o tym po raz któryś bo Anne Marie Duquette to jedna z moich ulubionych autorek i czego by nie napisała – zawsze ją będę chwalić.
Książki A.M.D. z powodzeniem mogły by być przeniesione na ekran. Każda z nich jest inna, niepowtarzalna, ciekawa.
„Dinozella” przenosi nas w świat i zainteresowania paleontologów. Noelle, główna bohaterka, prowadzi w telewizji program dla dzieci „Przygoda z prahistorią”, w którym zaznajamia najmłodszych z dziejami dinozaurów i zachęca do poszukiwań ich śladów. Dzieciaki znoszą więc kości, same bezwartościowe. Pewnego dnia w studiu telewizyjnym pojawia się Jason, jedenastoletni, niepełnosprawny sierota ze swoim prawdziwym odkryciem.
Znalezienie prawdziwej kości dinozaura zmienia bieg wydarzeń. Noelle wyrusza do ośrodka terapeutycznego aby dalej badać ślady pragadów. Niestety, a może stety, natrafia na opór Matta- terapeuty.
Jak łatwo przewidzieć, Noelle musi postawić na swoim, a pomiędzy nią i Mattem powoli rozkwitnie uczucie. Nie będzie to wszystko jednak takie łatwe. Matt nie popiera wykopalisk, a poza tym ma jeszcze brata, zgorzkniałego i mącącego gdzie się da. Warto poczytać !!!
Książka ukazała się ona nakładem wydawnictwa Harlequin w 1995 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *